Korku dağları aşmış, Fizan’dan görünüyor

0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve avukatları peşimizi bırakmıyor.

2020 yılının ilk günü yayın hayatına başladığımız ve maddi imkansızlıklar nedeniyle haziran ayında yayın hayatını sonlandırdığımız kilithaber.com.tr adresli haber sitemizde yayımladığımız bir habere mahkeme kararıyla erişim engeli getirilmeye çalışılıyor.

Habere konu olan mesele ise; Fahrettin Altun’un Üsküdar’da ki evinin yanındaki vakıf arazisine Boğaziçi Kanununa aykırı şekilde inşaat yaptığı ve yapıların İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri tarafından yıkılmasıydı.

Söz konusu haber ilk olarak Cumhuriyet gazetesinde yayımlanmış, ardından birçok gazete ve televizyonda yer almıştı. Doğal olarak bizde, Kilit Haber olarak haberi gündeme taşımıştık.

Haberi yayınlamamızın üzerinden birkaç hafta sonra Fahrettin Altun’un avukatları bize ulaşarak, söz konusu haberi kaldırmamızı, aksi takdirde “Kişisel Hakların Korunması Kanunu” çerçevesinde hakkımızda dava açacaklarını belirttiler.

Haberde, Altun’un avukatlarının iddia ettiği gibi her hangi bir kişisel hakların ihlaline sebebiyet verecek bir bilgi, ifade ya da cümle yer almamıştı. Buna rağmen bizler, Kilit Haber’in üç genç yöneticisi olarak (Egemen Kelleci, Mert Tuncer ve ben), arkamızda siyasi bir gücün olmaması ve maddi gücümüzün yetersizliği gibi nedenlerden dolayı haberi kaldırmanın bizim açımızdan daha iyi olacağını düşündük ve haberi derhal sitemizden sildik.
Ancak Fahrettin Altun ve avukatları, zaten kendiliğinden kapatılmış olan bir haber sitesinden zaten silinmiş olan haberin linkini mahkeme kararıyla erişime kapattırmaya çalışıyorlar.

Bizim ise bu durumdan haberimiz, mahkemenin karar vermesinden sonra oluyor.
Bu durumdan anlıyoruz ki, Kilit Haber gibi, küçük bir kitleye hitap etmiş ve kısa sürede kapanmış bir haber sitesi bile siyasi iktidarda büyük bir korku yaratıyor. İktidar, hukuk başta olmak üzere eline geçirdiği her alanda kendisi için bir oyuk açıyor ve o oyuğu genişletiyor. Kendilerine karşı, küçük dahi olsa, her türlü eleştiriyi saldırı olarak görüyor ve karşı bir saldırıya geçiyor. Bunu yaparken de devletin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanıyorlar.

İşte bu, AK Parti hükümetinin övündüğü Yeni Türkiye’dir.

İşte bu, AK Parti hükümetin sahiplendiği askeri vesayetten arınmış yasama-yürütme-yargı üçgenidir.

İşte bu, devletin bir cumhuriyet gibi bütün bir milletle değil, AK Parti’nin özlemini çektiği monarşi yani bir avuç ailenin bütün bir devleti yönetme hevesidir.

Teşekkürler yeni Türkiye’nin adaleti.

Teşekkürler yeni siyasetin gafil cesareti.

Teşekkürler bir avucun verdiği söz ve fikir hürriyeti.

Fakat gün gelecek; bundan hiç şüphem yok. Devran dönecek; buna umudum tam. Neyi israf ettiler ise hepsini geri alacağız. Yılmak yok, daha yeni başladık. Çünkü korku dağları aşmış, Fizan’dan görünüyor. Korkuları yüzünden elleri ayaklarına dolaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here